Free cookie consent management tool by TermsFeed

Blog Dům Raz dva

3 věci, které vám pomohou cítit se doma dobře i v zimě

Naše dřevostavby jsou nízkoenergetické, takže problém s vytápěním v zimě odpadá. Díky dostatečné izolaci a podlahovému vytápění je v nich vždy příjemné teplo, a to za velmi přijatelných nákladů na energie. Kromě toho přidáváme i další řešení pro ještě komfortnější přezimování.

Zpráva o výkonu Dumrazdva s. r. o v roce 2024: papričky, kočičky a další úspěchy

Na závěr roku se firmy tradičně předhánějí v tom, jak oslnit své potenciální zákazníky svou stabilitou, zisky a investicemi. Přitom zejména v čase Vánoc bychom se měli mnohem víc věnovat lidské stránce. Ano, stavíme prvotřídní domy, jsme silná firma a rozhodně to nechystáme měnit. Radši bychom vám ale ukázali, že se umíme radovat z maličkostí, naše práce nám dává smysl a máme stejné starosti jako vy.

Kam v domě umístit vánoční stromeček?

Vaše nová dřevostavba už je připravená k nastěhování a vy přemýšlíte, jak rozmístit nábytek. Kam přijde gauč, kam telka, a pozor – kde bude stát vánoční stromek? Jestli milujete Vánoce, je to pro vás zásadní téma. Proto jsme připravili stručný check-list, od kterého se při rozhodování můžete odpíchnout.

3 základní typy konstrukce dřevostaveb

Když se v současnosti rozhodnete pro dřevostavbu, budete nejspíš vybírat ze tří základních typů konstrukce. V čem se liší, jaké mají výhody a kterou z nich vám můžeme nabídnout my? Připravili jsme pro vás stručné a srozumitelné shrnutí.

Péče o komín: kdy, co, jak a proč?

Topení dřevem je krásné a mnohdy i finančně výhodné. Můžete si ho dopřávat také ve dřevostavbě – udělá váš rodinný dům ještě o kus útulnějším. Nicméně jako u všech ostatních topných systémů i o tento se musíte vhodně starat. Pojďme si připomenout pár základních pravidel, která bychom si měli zopakovat před každou topnou sezónou.

Vše, co potřebujete vědět o hořlavosti dřevostaveb

Požár bohužel hrozí v každém domě bez ohledu na typ konstrukce. Příčinou může být například závada na elektrické instalaci, v kamnech či komínu, ale i neopatrnost při manipulaci s ohněm. Ptát se na odolnost dřevostavby je tedy zcela na místě. Můžeme vás ujistit, že dřevěné konstrukce mají stejnou odolnost proti ohni jako mnoho jejich nehořlavých alternativ, někdy dokonce i vyšší.

Elektroinstalace ve dřevostavbě

Pokud si od nás objednáte stavbu na klíč, případně stavbu k dokončení, předáme vám ji už s hotovou elektroinstalací. V tomto článku se dočtete, co všechno je v ceně a jak se o elektroinstalaci správně starat.

Výhody řízeného větrání dřevostaveb

Každý dům potřebuje vyvětrat. S čerstvým vzduchem ale v zimě přichází chlad a v létě zase horko. Naštěstí existuje elegantní řešení – řízené větrání s rekuperací. Nemusíte myslet na to, kdy zavřít a kdy otevřít okna, abyste měli doma teplotu tak akorát. Pokročilé systémy za vás vyřeší větrání v jakoukoli roční dobu, upraví teplotu i vlhkost vzduchu, a navíc bez nutnosti poslouchat hluk z ulice. 

Nejlepší místo pro gril a ohniště u dřevostavby

Kam umístit gril nebo ohniště, abyste minimalizovali riziko požáru? V první řadě bychom rádi zdůraznili, že i v tomto případě platí pro dřevostavby a zděné domy stejná pravidla. Dřevostavba není nijak zásadně hořlavější než ostatní nemovitosti a nemusíte se obávat, že by vás v tomto ohledu limitovala.

I vnější plášť domu si zaslouží vaši pozornost

Pro vnější plášť dřevostavby používáme nejčastěji tepelně izolační fasádu a dřevěný obklad. Oba typy konstrukce jsou vysoce odolné proti povětrnostním vlivům, ale i tak vyžadují alespoň základní péči. Nejvíc je dokážou potrápit déšť, sníh, silný vítr a mráz. Proto doporučujeme jejich kontrolu obzvlášť po zimě. Pokud zjistíte jakékoli poškození, co nejdřív ho opravte.

5 doplňků, které dělají z dřevostavby příjemné místo i v letních vedrech

Dá se před letním horkem schovat v dřevostavbě? Ano, dá! Naše domy jsou připravené jak na českou zimu, tak na čím dál teplejší české léto. Ve standardním provedení našich projektů tedy najdete hned několik prvků navržených právě pro to, aby vám zpříjemnily letní vedra. A kdo chce, může si přidat i extra doplňky.

Přízemní bungalov, nebo dům s podkrovím?

Každý máme jiné možnosti, jiný životní styl, jiné nároky. Proto se nedá jednoduše říct, jestli je lepší bungalov, nebo podkrovní dům. Když se nás tedy zájemci o dřevostavbu ptají, kterou z těchto variant si vybrat, snažíme se jim ukázat výhody obou typů dřevostaveb. V našem článku jsme vypíchli hlavní tři přednosti jak bungalovů, tak domů s podkrovím. Finální rozhodnutí už je ale na vás.

Životnost dřevostaveb? Odpovídáme na jednu z nejčastějších otázek našich klientů

Odpověď je jednoduchá: životnost dřevostaveb se vyrovná životnosti ostatních nemovitostí. Beztak každý dům nebo byt po pár dekádách potřebuje provést alespoň základní opravy. To je důležité mít na paměti už ve chvíli, kdy se rozhodujete, do jaké novostavby investovat. My jsme přesvědčeni, že dřevostavby patří v tomto ohledu k ekonomicky nejlepším volbám.

Správná údržba oken a vchodových dveří

Dřevěná, ale i plastová okna a vchodové dveře ocení správnou údržbu. Pečlivá a vhodná péče může výrazně prodloužit jejich životnost, postará se o hezký vzhled i funkčnost. Důležité je okna i dveře pravidelně kontrolovat, seřizovat a samozřejmě umývat.

Dřevostavby jsou v Česku rostoucím trendem

Statistiky potvrzují, že poptávka po nízkoenergetických dřevostavbách na českém trhu roste. Vyšší zájem o domy ze dřeva je pochopitelný vzhledem k současné ekonomické situaci, kdy zdražují energie a je čím dál těžší dosáhnout na hypotéku. Češi hledají efektivní řešení – a nám se zdá, že ho stále častěji vidí právě v nízkoenergetických dřevostavbách.

11 tipů pro pravidelnou údržbu koupelny a rozvodů vody v domě

Instalace teplé a studené vody, zařizovacích předmětů a odpadů ve vašem domě si zaslouží pravidelnou údržbu. Napsali jsme pro vás pár základních rad, které by se vám za tím účelem mohly hodit. Hlavní pravidlo je, že zjištěné závady by se měly odstraňovat pokud možno okamžitě. Když voda zatéká, kam nemá, může vážně poškodit jakýkoli objekt bez ohledu na typ jeho konstrukce. 

Podlahové vytápění – jaké a proč?

Podlahové topení dnes patří k běžným způsobům vytápění. „Podlahovku“ si můžete zvolit i do dřevostavby. My tento systém v kombinaci s tepelným čerpadlem standardně dodáváme do domů s podkrovím a mezonetů.  Postavili jsme jich už pěknou řádku, takže víme, jaká varianta je pro daný rodinný dům nejvhodnější. S radostí vám specifika podlahového topení vysvětlíme a poradíme s výběrem vhodného typu i krytiny.

Jak prodloužit životnost nejen dřevostavby

U našich dřevostaveb, ostatně stejně jako u všech ostatních domů, je ze všeho nejdůležitější ochrana proti pronikání vlhkosti. Týká se to jak spodní stavby (základů), tak střechy nebo stěn. Zásadní pravidla údržby stavby a zařizovacích předmětů tedy věnujeme především této problematice.

Jak se správně starat o teplovodní topení?

Rozhodně se vyplatí věnovat teplovodnímu topení chvíli svého času vždy na začátku a na konci topné sezóny. Připravili jsme pro vás seznam základních úkonů a pravidel, na které byste neměli zapomenout. Pokud odhalíte nějakou závadu, je samozřejmě důležité odstranit ji pokud možno okamžitě.

Zdroj tepla pro vaši dřevostavbu

Do našich dřevostaveb nejradši dodáváme tepelná čerpadla fungující na principu vzduch – vzduch. Nezapomínáme ale ani na teplo rodinného krbu. Většina našich projektů je připravena pro instalaci kamen nebo krbu. Můžete si tak sami vybrat, čím a jak zatopíte podle aktuální potřeby.

Jak udržovat vhodnou vlhkost v domě

Bez ohledu na to, jestli je dům ze dřeva, z cihel nebo z betonu, vlhkost mu škodí. Nejde jen o spodní vlhkost nebo zatékání střechou. Jak dosáhnout toho, aby v domě nebylo příliš vlhko? Napsali jsme pro vás pět hlavních pravidel, která vám pomohou nejen v péči o dřevostavbu, ale i o jakýkoli jiný dům.

Jak nejlépe větrat rodinný dům?

Vzhledem k použitým stavebním materiálům je interiér nízkoenergetické dřevostavby dokonale utěsněný. To sice výrazně snižuje spotřebu energie, ale zároveň zvyšuje nároky na větrání v koupelně, kuchyni a všech obytných místnostech.

Údržba nátěrů dřevěných oken a vchodových dveří

Pokud jste se rozhodli pro okna či dveře ze dřeva, měli byste vědět, že vyžadují o něco víc péče než okna a dveře z plastu. Ale nebojte, není to nic složitého ani náročného. Pokud dodržíte následující doporučení a pokyny, budou váš rodinný dům zdobit dlouhá léta a nezklamou vás.

Jak se starat o střešní okna, aby nám dělala jen radost?

Všechno má své fanoušky i odpůrce, střešní okna nevyjímaje. Sice krásně prosvětlí místnosti pod střechou a lze díky nim vybudovat obytné podkroví, což se obzvlášť hodí v rodinných domech na malé zastavěné ploše, ale při špatném zacházení mohou umožnit pronikání vlhkosti do interiéru. Jak tedy správně obsluhovat a udržovat střešní okna, aby dobře fungovala a dlouho vám vydržela?

Na co nezapomenout při údržbě střechy

Údržba střechy není jen estetickou záležitostí. Přispívá k dlouhodobé ochraně celého rodinného domu. Pravidelné kontroly, čištění a včasné opravy zajistí, že vaše střecha bude svou funkci plnit na výbornou. Připravili jsme pro vás seznam věcí ke kontrole, abyste na nic nezapomněli, když už budete nahoře.

Jak se správně starat o dřevěnou terasu? Záleží i na jejím umístění

Terasa před domem není jen pěkná, má i spoustu výhod – od možnosti grilovat přes opalování až po sušení prádla. V současnosti jsou moderní přízemní dřevěné terasy, které jsou rychle hotové a cenově dostupnější než ty zděné. Pokud nám ale mají dlouho sloužit, nesmíme zapomínat na pravidelnou péči.

Je možné měnit standardy sanity ?

Dům na klíč a změny podle představ zákazníka – jak to u nás chodí Vybrali jste si v našem katalogu projekt, ale rádi byste nahradili například vybavení a obložení koupelen materiály, které nejsou v naší základní nabídce? Rádi vám vyjdeme vstříc!


Facebook.com Pinteres instagram
Upravit nastavení cookies